Pozvěte si na chalupu na zemní a výkopové práce specialisty
Máte spadeno na rekreační objekt, nebo jste jej už dokonce zarezervovali u realitní kanceláře, a přemýšlíte, jak budete upravovat okolní pozemek?
Sesuvy půdy
Sesouvání sypké, písčité nebo jinak nestabilní půdy je jedním z problémů, které mohou potrápit nejednoho chataře. Kupříkladu si pořídíte chatu, někde v blízkosti řeky, na krásném místě s výhledem, a budete potřebovat svažitý terén na zahradě upravit tak, aby jeho vzhled spíše odpovídal kaskádě o dvou nebo třech patrech, oddělených mezi sebou kamennými schody.
Některé rekreační pozemky bývají zastavěné v místech, kde končí les, a lesní porost může maskovat nestabilitu podloží, takže vám unikne, že je zahrada za chatou kryta vesměs písčitým povrchem, a že tu hrozí sesouvání a eroze půdy mnohem větší, než například na stavebních pozemcích, vykolíkovaných na orné půdě.
Jsou to například oblasti borových lesů v okolí horního toku řeky Lužnice, kdy borovice mají mělký kořenový bal, a mohou tu růst i v místech, kde dochází k písečným sesuvům a pohybům podloží. V takových případech je lepší se obrátit na odborníky, kteří provádí zemní a výkopové práce Servis vířivých van, a jsou si vědomi, jak postupovat, aby pracovní činnost neohrozila objekty na pozemku, a aby byl terén zpevněný a stabilní.
Kameny a jíl
Protikladem měkkého terénu jsou naopak skaliska, balvany, stavební sutě a navážka anebo jíl, tedy velmi tvrdé a kompaktní podloží. Pokud se odhodláte pustit se vlastními silami do takové činnosti, může vás to, jak se říká, odrovnat fyzicky i psychicky. Neriskujte tedy zbytečně zdravotní problémy a obraťte se s důvěrou na specialisty, kteří do takového terénu nasadí potřebnou techniku, a hlavně si ví rady, když se vyskytne nějaký problém. Protože i zemní a výkopové práce vyžadují určité znalosti a není to jen o tom, že se do ruky uchopí krumpáč a lopata, a tím to hasne.